Коли почалася ВІЙНА...


На Івано-Франківщині стартував проєкт зі створення додаткових штурмових бригад "Гвардія Наступу". Це жодним чином не мобілізація. Це - суто добровільний набір. Кампанія спрямована винятково на вмотивованих людей, які добровільно записуються до тих бригад, що відповідають їм за ідеологією та цінностями. Кістяк складається з офіцерів та солдатів, які мають величезний бойовий досвід та проявили себе найкращим чином на різних ділянках фронту. Доукомплектація нових бригад відбуватиметься винятково з добровольців. Їм пропонують конкретні й дуже гідні умови служби, можливість отримати професію і досвід, стати частиною великого колективу українських захисників. Триває запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина». «Лють», «Рубіж», «Спартан». «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього наступу та звільненні територій від ворога. 

Сформували бригади при Міністерстві внутрішніх справ України. Це бригади Національної гвардії. Національної поліції та Державної прикордонної служби. Кожна з них формується із залученням чинних військових та поліцейських, які мають досвід у боях із 2014 року. 

Долучаючись до «Гвардії Наступу», новобранці стають частиною однієї з бригад

на вибір, відповідно до своїх поглядів. Вони отримають: 

Стабільну високу оплату з додатковими винагородами 

Безоплатну меддопомогу, страхування та інші соціальні гарантії 

Досвід та професію. Новобранців навчатимуть висококваліфіковані інструктори.

Як долучитися до «Гвардії наступу»?

Зверніться до одного зі ЦНАПів або заповніть анкету на сайті storm.mvs.gov.ua 

Оберіть бригаду, до якої хочете долучитися 

Надайте необхідний перелік документів

Пройдіть тестування та готуйтеся захищати Україну. 

В м. Івано-Франківськ стати до лав «Гвардії наступу» можна в ЦНАПі  за адресою вул. Незалежності, 9: 

Орієнтовний перелік документів, необхідних для вступу в бригади: 

Паспорт, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, документи про освіту; Трудова книжка, військовий квиток, посвідчення про приписку до призовної дільниці; Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості»; 

Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см. 

Додаткову консультацію щодо вступу до бригад можна отримати за номером гарячої лінії: 0 800 10 00 20.


Організація дистанційного навчання у Ліцеї № 4 під час воєнного стану

 

Війна внесла зміни в життя нашого ліцею. Разом із учнями та батьками ми почали допомагати тим, кому було важче ніж нам – тимчасово переміщеним особам, воїнам ЗСУ, територіальній обороні. Упродовж двох тижнів весняних канікул педагоги ліцею виконували роботи зумовлені воєнним часом: сортували та відправляли гуманітарну допомогу, реєстрували та поселяли людей, які приїхали в наше місто з місць, де велись активні воєнні дії – Харкова, Києва, Одеси, Миколаєва, Луганська, Запоріжжя; готували для них сніданки, обіди та вечерю; допомагали, як могли…

З 14 березня 2022 року відновився освітній процес у режимі онлайн. Починаючи з червня 2020 року Ліцей № 4 підключений до сервісу G Suite forEducation/Google Workspace. Даний пакет активно використовувався для дистанційного навчання під час пандемії COVID-19, а сьогодні застосовується під час запровадження воєнного стану. Метою використання освітньої платформи в нашому закладі є організація взаємодії учасників освітнього процесу з навчальним контентом і між собою, який дозволяє досягти освітньої мети, що забезпечує персоналізований доступ усіх учасників освітнього процесу для виконання своїх освітніх ролей та професійних завдань.

У нашому ліцеї навчається більше 80 дітей, які переїхали до нашого міста з регіонів, де ведуться активні бойові дії. Вони  не тільки приєднались до освітнього процесу,а  й активно долучились до виховних заходів в онлайн режимі.

Педагоги ліцею використовують різноманітні веб-ресурси, прагнучи зробити навчання цікавим, наповнене важливим для учнів змістом. Окрім того, вони підбирають навчальний матеріал, який має прикладне значення та актуальний сьогодні.

 

Дистанційне навчання – це і комунікація між учасниками освітнього процесу, тому  вчитель  мусить бути також добрим співрозмовником та слухачем для своїх учнів. З цією метою класні керівники проводять онлайн-зустрічі своїх вихованців спільно з практичним психологом чи соціальним педагогом , які дозволяють  подарувати позитивні емоції та допомогти пережити важкі часи для всіх нас. 


У лютому 2022 року ми почали готуватись до надзвичайної ситуації, про яку мало хто здогадувався: відпрацювали дії учасників освітнього процесу в разі загрози вибухів, провели чергову евакуацію учнів та навчання педагогів із надання домедичної допомоги, погодили укриття для учнів і працівників ліцею в підвалі стейк-хаусу «Бруннен». Коли прийшла війна, почалось інше життя освітнього закладу …

 Розпочався збір продуктів харчування, медикаментів, засобів гігієни, одягу та  постелі .

Завдяки батькам учнів, працівникам ліцею, приватним підприємцям мікрорайону ми   почали допомагати тим, кому було важче ніж нам – тимчасово переміщеним особам, воїнам ЗСУ, територіальній обороні, військовим нашого міста. Взаємодіяли з Департаментом освіти та науки, які  відпрацювали чітку логістику з надання гуманітарної допомоги, депутатом Верховної Ради, директоркою Департаменту культури, колишньою випускницею нашого закладу,  директоркою дошкільного закладу «Сонечко»,  керівниками інших закладів освіти з надання допомоги тимчасово переміщеним особам, а також місцевій територіальній обороні та ЗСУ. Долучились з допомогою для внутрішньо  переміщених осіб і працівники служби БФ «Карітас». Зібрану гуманітарну допомогу (продукти харчування, засоби гігієни, джгути, медикаменти) відправляли нашим військовим через волонтерів Громадської ініціативи «Галичина» та капелана Громадської організації «Народна рада Прикарпаття», працівників Департаменту освіти та науки міста.

Упродовж двох тижнів весняних канікул педагоги ліцею були залучені до прийому тимчасово переселених осіб, які приїхали в наше місто з місць, де велись активні воєнні дії – Харкова, Києва, Одеси, Миколаєва, Луганська, Запоріжжя. Цілодобово, упродовж 15 днів, відбувалася реєстрація, проживання, харчування, підтримка людей, очі яких були сповнені страху та відчаю. У цей час педагоги ліцею виконували роботи, зумовлені воєнним часом: сортували гуманітарну допомогу, готували разом із приватним підприємцем ліцею сніданки, обіди та вечерю, мили посуд, реєстрували людей через ЦНАП для оформлення статусу ВПО, стелили постелі, виготовляли маскувальні сітки та найпростіші кровоспинні джгути для воїнів ЗСУ.  Чоловіки чергували в нічний час. До плетіння маскувальних сіток долучались усі: педагоги, технічні працівники, батьки, колишні випускники ліцею.

З 14 березня 2022 року в усіх закладах нашої  області відновився освітній процес  в режимі онлайн. Окрім наших дітей, зараз ми навчаємо більше 60 учнів (число постійно змінюється), які переїхали до нашого міста з регіонів, де ведуться активні бойові дії.

 

З 1 квітня розпочалась реєстрація та прийом заяв від батьків майбутніх першокласників, серед них будуть також  і діти , батьки яких переїхали до нашого міста через війну…